Kompletny przewodnik po zamkach, ich wyglądzie i zastosowaniu

Co to jest zamek?

Zamek błyskawiczny to urządzenie do łączenia dwóch krawędzi tkaniny lub innego elastycznego materiału, zwykle wzdłuż krawędzi ubrania.

Zamki błyskawiczne są używane w odzieży i innych przedmiotach, takich jak bagaż, artykuły sportowe i namioty. Kiedy dwie krawędzie, które mają być połączone, są od siebie odsunięte, dolna połówka odpina się od górnej połówki, przesuwając w dół zęby po jednej stronie zamka. Dwie połówki następnie odsuwają się od siebie, tworząc separację.

Jak wybrać najlepszy zamek, aby jego wygląd Cię zachwycił

Zamki błyskawiczne są ważną częścią naszego życia. Wykorzystywane są w odzieży, bagażu i innych akcesoriach. Używamy ich codziennie, nawet o tym nie myśląc.
zamek w krągu

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zamka, jest rodzaj zamka, którego potrzebujesz. Istnieją dwa podstawowe typy zamków: zamki spiralne i zamki plastikowe. Zamki błyskawiczne mają metalową cewkę, która jest podciągana przez suwak, aby zamknąć otwór, podczas gdy plastikowe zamki mają zęby wykonane z twardego plastiku, aby zamknąć otwór.

Jak wszyć zamek w ubranie

Zamki błyskawiczne są często używane w odzieży, ponieważ ułatwiają zakładanie i zdejmowanie. Zapewniają również bezpieczniejsze zamknięcie niż guziki lub haczyki i oczka, które częściej się rozpinają.

Zamki błyskawiczne istnieją od dawna, ale pierwszy patent na nie został przyznany dopiero w 1891 roku. Patent został przyznany Eliasowi Howe’owi, który wynalazł „automatyczne ciągłe zamykanie odzieży”.

Zamek składa się z dwóch rzędów metalowych zębów wszytych w taśmę materiałową. Ząbki w dwóch rzędach zazębiają się jak zamek błyskawiczny, dzięki czemu można je ściągnąć, aby otworzyć lub zamknąć, aby uszczelnić otwór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *